You are herenarty

narty


Wyciągi narciarskie w Zakopanem

narty w zakopanem

Podczas zimy w Zakopanem narciarze mogą wybierać dla siebie spośród kilkudziesięciu przygotowanych stoków o różnej długości, nachyleniu i stopniu trudności. Każdy - zarówno początkujący jak i zaawansowany - narciarz znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że Zakopiańskie wypożyczalnie oferują duży wybór sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego.

 

Poniżej przedstawiamy krótkie opisy wybranych stoków narciarskich w Zakopanem.

Najbliższe wyciągi narciarskie:

- Olimp - wyciąg o długości 170m, stok o małym nachyleniu nadaje się znakomicie do nauki jazdy na nartach. W pobliżu karczma regionalna. Parking 150m od stoku.

- Pod Wielką Krokwią - wyciąg orczykowy, pojedynczy o długości 170 m. Nartostrada bardzo łatwa. Stok sztucznie oświetlany i naśnieżany. Możliwość wypożyczenia nart i nauki jazdy pod okiem instruktora, snowboard, gastronomia, parking oraz toaleta na miejscu.

- Gigant (Średnia Krokiew) - wyciąg orczykowy o długości trasy 160 m. Sztucznie naśnieżany, oświetlony, ubijany ratrakami. Trasa narciarska bardzo łatwa. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia nart, szkoła narciarska, snowboard oraz bufet. Parking w pobliżu.

- Lipki, ul. Stolarczyka - dwa wyciągi orczykowe o długości 260 m i 230 m. Stok sztucznie oświetlany, nartostrada łatwa, snowboard, możliwość nauki jazdy na nartach pod okiem instruktora. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. W pobliżu mozliwość jazdy na sankach. Parking przy stoku. Przy ładnej pogodzie piękny widok na Giewont.

- Nosal - zbocza Nosala to jeden z najlepiej zagospodarowanych terenów zjazdowych w Polsce. Pomimo niewielkiego obszaru udało się tam zmieścić dziesięć wyciągów, w tym kolejkę krzesełkową. Trasy na północnym stoku (1201 m n.p.m.) Nosala, w większości sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz ubijane przez ratraki, mają zróżnicowany stopień trudności, od bardzo trudnej trasy zjazdowej z Nosala po łagodne stoki do nauki jazdy. Przy dolnych stacjach działają bary, restauracja, wypożyczalnie, serwisy, sklep sportowy i szkółki. Dla zmotoryzowanych przygotowano płatny parking.
100m od ul. Marusarzówny (ul. Makuszyńskiego) znajduje sie przystanek z którego w okresie zimowym kursuje bus pod Nosal. Wiecej na www.nosal.pl

Zakopane i okolice, wybrane wyciągi narciarskie:

- Polana Szymoszkowa - kompleks narciarski w poblizu Hotelu Kasprowy. Kolej krzesełkowa o długości 400m oraz dwa wyciągi orczykowe o długości 500m i 300m. Stok lekko nachylony, nadaje się do nauki jazdy na nartach i snowboardach. Kolej krzesełkowa obsługuje trasę o łatwym stopniu trudności, dla początkujących narciarzy. Stok sztucznie naśnieżany, oświetlony, przygotowywany przez ratrak. Na terenie kompleksu znajduje się zaplecze gastronomiczne, wypozyczalnie sprzętu narciarskiego oraz szkółki narciarskie. Parking bezpośrednio przy stoku. Wiecej na www.szymoszkowa.pl

- Harenda - ośrodek narciarsko-rekreacyny usytuowany blisko popularnej "zakopianki". Znajduje się tu kolej krzesełkowa 4 osobowa (długość trasy - 600m), 3 wyciągi orczykowe (od 80m do 470m), wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkoła narciarska, karczmy regionalne, taras widokowy, parkingi.
Wiecej na www.harendazakopane.pl

- Kasprowy Wierch - najwyżej położony i najpopularniejym ośrodek narciarski w Polsce. Na szczyt narciarze dostaja sie kolejką linowa z Kuźnic, a tam jazda na nartach odbywa się w dwóch Kotłach - Goryczkowym i Gąsienicowym. Są to najdłuższe nartostrady w Polsce (Hala Gąsienicowa - 6000 m). Warto zaznaczyć, że trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologację FIS do rozgrywania zawodów. Zarówno z Hali Gąsienicowej jak i Goryczkowej można zjechac na nartach do Kuźnic. Obecnie na Kasprowy Wierch można wyjechać nowoczesnym, dwukrotnie wiekszym od poprzedniego wagonem z panoramicznymi szybami zapewniającymi lepszy widok na Tatry. Wiecej informacji tutaj.

- Koziniec, ul. Na Antałówkę 10 - kompleks wyciągów Koziniec o długości ok. 200m, położonych w centrum miasta, o różnych stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy. Przy wyciągach bar szybkiej obsługi, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, gastronomia. Wyciągi oświetlone, sztucznie śnieżone.