You are hereBlogi / Blog użytkownika noclegi zakopane / Zakopane - jest zima, rusza Kasprowy :)

Zakopane - jest zima, rusza Kasprowy :)


By noclegi zakopane - Posted on 09 styczeń 2013

Po wielu dniach pogody przypominającej wczesną wiosnę, do Zakopanego powróciła zima i zrobiło się biało. W najbliższych dniach, w stolicy polskich Tatr może spaść do kilkunastu centymetrów śniegu, wracają też ujemne temperatury. Weekend, podczas którego w Zakopanem odbędą się skoki narciarskie w ramach Pucharu Świata, ma być mroźny - od minus 2 do minus 6 stopni w ciągu dnia. Noce wyraźnie chłodniejsze.

Na Kasprowym Wierchu pokrywa śniegu sięga 90 centymetrów, w Dolinie Pięciu Stawów ponad metr - w Zakopanem leży do kilkunastu centymetrów świeżego puchu :). W górach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, kolejka linowa na Kasprowy kursuje normalnie.

W sobotę, 12 stcznia, rusza wyciąg w kotle Gąsienicowa oraz nartostrada do Kuźnic przez Goryczkową. Z tej okazji tylko w pierwszym dniu obowiązywać ma 50-procentowy rabat na zakup skipassów w Kuźnicach. Nie będzie działać kolejka i trasa narciarska w kotle Goryczkowym.

Na trasach Nosala rozpoczynają się 14 stycznia pierwsze w tym sezonie kursy feryjne. Do wyboru: Kurs Podstawowy, Kurs Ski Safari, Kurs Jazdy Sportowej, Kurs Snowboardowy. Wszystkie trwają od poniedziałku do piątku. Kursy dla dzieci od 4. roku życia o różnych stopniach zaawansowania.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki znajdują się pod warstwą świeżego śniegu, a w wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy. W wyższych partiach Tatr szlaki są zupełnie nieprzetarte, mgła ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie. W niższych rejonach tylko niektóre odcinki szlaków są przedeptane. Znacznie utrudnia to i wydłuża wędrowanie - podaje TPN.

Serdecznie zapraszamy na Puchar Świata i ferie zimowe - mamy wolne noclegi! Pogoda zapowiada się bardzo dobrze - chłodno, ale bez siarczystych mrozów; do tego śniegu w sam raz :)

Etykietowanie